  • OD172SAP-48MBIP68
OD172SAP-48MBIP68
advertisement
Manufacturer No:
OD172SAP-48MBIP68
HK JDW NO:
594-OD172SAP-48MBIP68
Package:
Datasheet:
OD172SAP-48MBIP68
Step5Bar-code shipping tag
OD172SAP-48MBIP68
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Weight
    1.8lb 800.0g
  • Material - Frame
    Polybutylene Terephthalate (PBT)
  • Material - Blade
  • Operating Temperature
    5~149°F -15°C~65°C
  • Series
    OD172SAP
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 172mm Lx150mm H
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    14.5W
  • Voltage - Rated
    48VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.300A
  • Ingress Protection
    IP68 - Dust Tight, Waterproof
  • Lifetime @ Temp
    90000 Hrs @ 35°C
  • RPM
    2500 RPM
  • Air Flow
    180.0 CFM (5.04m3/min)
  • Noise
    42.0 dB
  • Static Pressure
    0.510 in H2O (127.0 Pa)