  • OA254AN-22-1WBXC
OA254AN-22-1WBXC
advertisement
Manufacturer No:
OA254AN-22-1WBXC
HK JDW NO:
594-OA254AN-22-1WBXC
Package:
Axial
Datasheet:
OA254AN-22-1WBXC
Description:
OA254AN-22-1WBXC datasheet pdf and AC Fans product details from Orion Fans stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 18
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
OA254AN-22-1WBXC
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Material
    Plastic
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -4~176°F -20°C~80°C
  • Published
    2010
  • Series
    OA254AN
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Power (Watts)
    75.0W
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    75W
  • Max Power Dissipation
    75W
  • Approval Agency
    CE, cURus, cUL, TUV, UL
  • Lifetime @ Temp
    60000 Hrs @ 40°C
  • Life (Hours)
    60000 hours
  • RPM
    2700 RPM
  • Air Flow
    850.0 CFM (23.80m3/min)
  • Noise
    69.0 dB
  • Voltage Range
    160V~260VAC
  • Static Pressure
    1.140 in H2O (284.0 Pa)
  • Height
    254mm