  • OA2547AN-22-1TB1856
OA2547AN-22-1TB1856
advertisement
Manufacturer No:
OA2547AN-22-1TB1856
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-OA2547AN-22-1TB1856
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 38
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
OA2547AN-22-1TB1856
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Housing Material
    Aluminium
  • Weight
    5.9lbs 2.7kg
  • Material - Frame
    Aluminum
  • Material - Blade
    Metal
  • Operating Temperature
    -22~176°F -30°C~80°C
  • Published
    2013
  • Series
    OA2547AN
  • Size / Dimension
    Round - 254mm Dia
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Terminals
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    105W
  • Max Power Dissipation
    105W
  • Ingress Protection
    IP56 - Dust Protected, Water Resistant
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Lifetime @ Temp
    50000 Hrs @ 55°C
  • Life (Hours)
    50000 hours
  • RPM
    3250 RPM
  • Bearing Type
    Ball
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    1000.0 CFM (28.00m3/min)
  • Noise
    70.0 dB(A)
  • Voltage Range
    200V~240VAC
  • Static Pressure
    0.600 in H2O (149.5 Pa)
  • Height
    254mm