  • NY4464R0FA20
NY4464R0FA20
advertisement
Manufacturer No:
NY4464R0FA20
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-NY4464R0FA20
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 464Ohm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
NY4464R0FA20
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    464Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    PRECISION, RATED AC VOLTAGE: 350V
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Construction
    Tubular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    CECC40101
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Rated Temperature
    70°C
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    6.2mm