  • NX2520SA-16MHZ-STD-CSW-5
NX2520SA-16MHZ-STD-CSW-5
advertisement
Manufacturer No:
NX2520SA-16MHZ-STD-CSW-5
HK JDW NO:
545-NX2520SA-16MHZ-STD-CSW-5
Description:
CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX2520SA-16MHZ-STD-CSW-5
    4-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    NX2520SA
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±25ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    8pF
  • Frequency Tolerance
    ±15ppm
  • Series Resistance
    80Ohm
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    2.4892mm
  • Width
    2.0066mm