  • NX1-25T-KT9K
NX1-25T-KT9K
advertisement
Manufacturer No:
NX1-25T-KT9K
Manufacturer:
Hirose Electric
HK JDW NO:
355-NX1-25T-KT9K
Package:
Datasheet:
NX1-25T-KT9K
Description:
CONN FRAME KIT 25POS 0.9MM 5V
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NX1-25T-KT9K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Pins
    25
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2003
  • Series
    NX1
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    PCB CONNECTOR
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Depth
    52.2mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Accessory Type
    Frame Assembly Kit
  • Length
    84.7mm