  • NTRH10D3570CTRF
NTRH10D3570CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTRH10D3570CTRF
HK JDW NO:
10881-NTRH10D3570CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 357Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTRH10D3570CTRF
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    357Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C