  • NTRH10B2702DTRF
NTRH10B2702DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTRH10B2702DTRF
HK JDW NO:
10881-NTRH10B2702DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 27000Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTRH10B2702DTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    27000Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C