  • NTRH06D4302CTRF
NTRH06D4302CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTRH06D4302CTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTRH06D4302CTRF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTRH06D4302CTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    43000Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    FIXED RESISTOR
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C