  • NTRH06B6191CTRF
NTRH06B6191CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTRH06B6191CTRF
HK JDW NO:
10881-NTRH06B6191CTRF
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 6190Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTRH06B6191CTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    6190Ohm
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V
  • Rated Temperature
    70°C