  • NTR50T82R5NTRF
NTR50T82R5NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50T82R5NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50T82R5NTRF
Datasheet:
NTR50T82R5NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 82.5Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50T82R5NTRF
  • Package / Case
    2512
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    82.5Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C