  • NTR50T6810STRF
NTR50T6810STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50T6810STRF
HK JDW NO:
10881-NTR50T6810STRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 681Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50T6810STRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2512
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    681Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C