  • NTR50T4123CTRF
NTR50T4123CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50T4123CTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTR50T4123CTRF
Package:
2512
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR NTR50(10 TO 500K) Series, Thin Film, 412kOhm, 0.01%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTR50T4123CTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2512
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    NTR50(10 TO 500K)
  • Tolerance
    0.01%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    412kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V