  • NTR50T3741STRF
NTR50T3741STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50T3741STRF
HK JDW NO:
10881-NTR50T3741STRF
Datasheet:
NTR50T3741STRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 3.74kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50T3741STRF
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    3.74kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C