  • NTR50T1431CTRF
NTR50T1431CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50T1431CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50T1431CTRF
Datasheet:
NTR50T1431CTRF
Description:
FIXED RESISTOR NTR50(10 TO 500K) Series, Thin Film, 1.43kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50T1431CTRF
    2512
  • Series
    NTR50(10 TO 500K)
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.43kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    500mW
  • Packing Method
    TR
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V