  • NTR50F4R75DTRF
NTR50F4R75DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50F4R75DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50F4R75DTRF
Datasheet:
NTR50F4R75DTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR50F4R75DTRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    4.75Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C