  • NTR50D6340DTRF
NTR50D6340DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50D6340DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50D6340DTRF
Datasheet:
NTR50D6340DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 634Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50D6340DTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    634Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C