  • NTR50C4R75CTRF
NTR50C4R75CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50C4R75CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50C4R75CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 4.75Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50C4R75CTRF
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    4.75Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C