  • NTR50C48R7BTRF
NTR50C48R7BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50C48R7BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50C48R7BTRF
Description:
Thin Film, 48.7Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50C48R7BTRF
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    48.7Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW