  • NTR50C46R4CTRF
NTR50C46R4CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50C46R4CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50C46R4CTRF
Datasheet:
NTR50C46R4CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 46.4Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50C46R4CTRF
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    46.4Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.25%