  • NTR50C2211DTRF
NTR50C2211DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50C2211DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50C2211DTRF
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 2.21kOhm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50C2211DTRF
    Select All
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    2512
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    2.21kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    500mW