  • NTR50C2053BTRF
NTR50C2053BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50C2053BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50C2053BTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR50C2053BTRF
  • Power Rating
    500mW
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    2512
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    205kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C