  • NTR50B7682NTRF
NTR50B7682NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50B7682NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50B7682NTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR50B7682NTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    76.8kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C