  • NTR50A39R2BTRF
NTR50A39R2BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50A39R2BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50A39R2BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 39.2Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50A39R2BTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    39.2Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.05%