  • NTR50A21R5DTRF
NTR50A21R5DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR50A21R5DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR50A21R5DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 21.5Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR50A21R5DTRF
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    21.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    500mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.5W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C