  • NTR25T1621CTRF
NTR25T1621CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25T1621CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25T1621CTRF
Description:
FIXED RESISTOR NTR25(10 TO 500K) Series, Thin Film, 1.62kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25T1621CTRF
    2010
  • Series
    NTR25(10 TO 500K)
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    1.62kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Plastic
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V