  • NTR25D6041BTRF
NTR25D6041BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25D6041BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25D6041BTRF
Datasheet:
NTR25D6041BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 6.04kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25D6041BTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    6.04kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C