  • NTR25D5361NTRF
NTR25D5361NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25D5361NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25D5361NTRF
Datasheet:
NTR25D5361NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 5.36kOhm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25D5361NTRF
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    5.36kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW