  • NTR25D19R6CTRF
NTR25D19R6CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25D19R6CTRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NTR25D19R6CTRF
Package:
2010
Datasheet:
NTR25D19R6CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 19.6Ohm, 0.5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NTR25D19R6CTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    2010
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    19.6Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C