  • NTR25C9R09DTRF
NTR25C9R09DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25C9R09DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25C9R09DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 9.09Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25C9R09DTRF
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    9.09Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C