  • NTR25B4870DTRF
NTR25B4870DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25B4870DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25B4870DTRF
Datasheet:
NTR25B4870DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 487Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25B4870DTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    487Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C