  • NTR25A1180NTRF
NTR25A1180NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR25A1180NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR25A1180NTRF
Datasheet:
NTR25A1180NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 118Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR25A1180NTRF
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    118Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    250mW
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Technology
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C