  • NTR12T3650BTRF
NTR12T3650BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12T3650BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12T3650BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 365Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12T3650BTRF
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    365Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C