  • NTR12T1430STRF
NTR12T1430STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12T1430STRF
HK JDW NO:
10881-NTR12T1430STRF
Datasheet:
NTR12T1430STRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 143Ohm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12T1430STRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    143Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C