  • NTR12T1132STRF
NTR12T1132STRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12T1132STRF
HK JDW NO:
10881-NTR12T1132STRF
Datasheet:
NTR12T1132STRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 11.3kOhm, 0.01%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12T1132STRF
  • Tolerance
    0.01%
  • Temperature Coefficient
    5 ppm/°C
  • Resistance
    11.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C