  • NTR12F16R9CTRF
NTR12F16R9CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12F16R9CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12F16R9CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 16.9Ohm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12F16R9CTRF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    16.9Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C