  • NTR12F1023DTRF
NTR12F1023DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12F1023DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12F1023DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 102kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12F1023DTRF
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    102kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%