  • NTR12D8R25DTRF
NTR12D8R25DTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12D8R25DTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12D8R25DTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 8.25Ohm, 0.5%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12D8R25DTRF
  • Tolerance
    0.5%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    8.25Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C