  • NTR12C6R65CTRF
NTR12C6R65CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12C6R65CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12C6R65CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 6.65Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12C6R65CTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    6.65Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C