  • NTR12C15R4BTRF
NTR12C15R4BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12C15R4BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12C15R4BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 15.4Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12C15R4BTRF
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    15.4Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C