  • NTR12C11R0NTRF
NTR12C11R0NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12C11R0NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12C11R0NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 11Ohm, 0.25%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12C11R0NTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.25%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    11Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW