  • NTR12B8250BTRF
NTR12B8250BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12B8250BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12B8250BTRF
Datasheet:
NTR12B8250BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 825Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12B8250BTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    825Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C