  • NTR12B1472BTRF
NTR12B1472BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12B1472BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12B1472BTRF
Datasheet:
NTR12B1472BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 14.7kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12B1472BTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    14.7kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C