  • NTR12A8871CTRF
NTR12A8871CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12A8871CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12A8871CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 8.87kOhm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12A8871CTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    8.87kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    125mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C