  • NTR12A6R49CTRF
NTR12A6R49CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12A6R49CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12A6R49CTRF
Datasheet:
NTR12A6R49CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 6.49Ohm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12A6R49CTRF
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    6.49Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C