  • NTR12A2212BTRF
NTR12A2212BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR12A2212BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR12A2212BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 22.1kOhm, 0.05%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR12A2212BTRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Tolerance
    0.05%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    22.1kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
  • Power Rating
    125mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Working Voltage
    150V
  • Rated Temperature
    70°C