  • NTR10B6R65NTRF
NTR10B6R65NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10B6R65NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10B6R65NTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 6.65Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR10B6R65NTRF
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    6.65Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power Rating
    100mW
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Technology
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C