  • NTR10B4640NTRF
NTR10B4640NTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10B4640NTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10B4640NTRF
Step5Bar-code shipping tag
NTR10B4640NTRF
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    464Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C