  • NTR10B4023CTRF
NTR10B4023CTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10B4023CTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10B4023CTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 402kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR10B4023CTRF
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    0.1%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    402kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W