  • NTR10B25R5BTRF
NTR10B25R5BTRF
advertisement
Manufacturer No:
NTR10B25R5BTRF
HK JDW NO:
10881-NTR10B25R5BTRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 25.5Ohm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
NTR10B25R5BTRF
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    10 ppm/°C
  • Resistance
    25.5Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    100mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Rated Temperature
    70°C